Як правильно вибрати воротарські рукавиці

Як правильно вибрати воротарські рукавиці

Футбольні рукавиці воротаря є невід'ємною частиною воротарської екіпіровки. Сучасні матеріали допомагають воротарям ефективно грати в різних ігрових та погодних умовах. Перш ніж вибирати воротарські рукавиці, дізнайтеся, на що звертати увагу при покупці і як правильно знайти потрібний розмір.

Вибір рукавиць для воротарів: головні особливості

Рукавиці - це найважливіше екіпірування будь-якого воротаря, саме тому так важливо придбати ідеально підходящу пару. В нашому матеріалі ви дізнаєтеся, як знайти підходящу пару рукавиць. Воротарські рукавиці не тільки гарантують зчеплення з м'ячем, але і забезпечують захист і амортизацію пальців, долонь і зап'ясть.

Кожен виробник використовує різні формули латексу, багато застосовують свою власну запатентовану технологію для виробництва воротарських рукавиць. Деякі використовують хімічну обробку, щоб надати йому певну форму і гнучкість. Чим товще латекс, тим складніше рукавичку контролювати і маніпулювати рухами під час гри..

Існують різні воротарські рукавиці для будь-яких погодних умов, рівнів кваліфікації та навіть ті, які пристосовані для використання на конкретному покритті поля. Різні типи долоні використовуються для забезпечення максимальної ефективності в певних умовах. Зазвичай для вологої погоди використовують більш тонкий латекс, щоб не дати рукавичці утримувати занадто багато води. У той час як в сухих умовах допускається товщий латекс.

Більшість воротарських рукавиць зроблені з гладкого латексу, який забезпечує краще зчеплення з поверхнею м'яча. Текстуровані латексні рукавиці пропонують велику довговічність, але більш низький рівень зчеплення, ніж гладкі латексні рукавиці. Деякі виробники також використовують різні способи обробки для підвищення клейкості рукавиць.

Структура воротарських рукавиць

Структура воротарських рукавиць складається з чотирьох різних частин, кожна з яких має певні функції.

Воротарські рукавиці Brave GK Reflex-офіційний інтернет-магазин Brave GK

Тильна сторона рукавиці

Backhand або тильна сторона рукавиці створена для того, щоб допомогти захистити руку при ударі м'яча. Якість залежить від того, який тип латексу використовувався. Також, якість матеріалу тильного боку впливає на зносостійкість і міцність воротарських рукавиць. Але в той же час, латекс не повинен бути занадто товстим, щоб зберегти максимальну рухливість рук голкіпера.

Пальці

Захист пальців є величезною перевагою воротаря під час гри, і особливо в момент зупинки м'яча. Рукавиці для захисту пальців зазвичай мають ущільнену структуру конструкції пальця, щоб захистити пальці від сильних ударів. Бренди виробляють рукавиці як зі знімними, так і з вбудованими елементами захисту.

Долоня

Найважливіша частина професійних воротарських рукавиць це долоня. Від якості матеріалу долоні залежить якість, комфорт і безпека гри воротаря. Одним з найкращих матеріалів для виготовлення долоні вважають силікон. М'яка і гнучка структура забезпечує максимальне зчеплення з м'ячем.

Застібка

Існує приблизно 4 різних типи застібки воротарських рукавиць: гачок і петля, манжет і ремінець. Захвати з гачками і петлями є найбільш поширеними і мають еластичний регульований елемент, який можна використовувати для затягування і ослаблення рукавиці. Також, величезну перевагу мають ремінці на липучках, які дозволяють швидко знімати і надійно фіксувати рукавицю.

Воротарські рукавиці Brave GK Reflex-офіційний інтернет-магазин Brave GK

Види професійних рукавиць для воротарів

Матчеві рукавиці для воротарів призначені для використання під час гри. Вони зроблені з якісного латексу для захисту пальців і мають максимальну технологію зчеплення, а також ексклюзивний дизайн. Такі рукавиці вимагають великого догляду і служать менше, ніж інші типи воротарських рукавиць.

Тренувальні рукавиці призначені для використання під час професійних і аматорських тренувань. Вони мають середній рівень зчеплення з м'ячем, але зроблені міцнішими і більш зносостійкими, ніж матчеві рукавиці.

Також, воротарські рукавиці поділяють за призначенням в залежності від погодних умов та наявності елементів захисту для пальців.

Крій воротарських рукавиць

Rollfinger Cut. Дуже популярний крій рукавиць серед воротарів. Даний крій можна розпізнати по великій площі контакту і більшій кількості латексу на долоні, ніж, наприклад, на долоні з класичним кроєм. Латекс обертається навколо пальців, що робить рукавичку ідеальною для воротаря, який вимагає щільної посадки і відмінного контакту латексу з м'ячем.

Negative Cut.Ще один популярний крій серед професійних воротарів. Negative Cut можна розпізнати по швах, що знаходяться всередині, на відміну від інших типів крою рукавиць. Це забезпечує вам більш щільну посадку і контроль м'яча, наче гра голими руками.

Гібридний крій. Окрім уже згаданих кроїв рукавиць, багато брендів експериментують зі змішуванням традиційних кроїв, щоб створити так звані гібриди. Наприклад, Surround Cut, який поєднує в собі латекс навколо пальця і ​​Negative Cut залишаючи шви на внутрішній стороні.

Negative Roll. Являє собою гібридний крій, який поєднує в собі Negative і Rollfinger, щоб забезпечити ще більший рівень комфорту, посадку і маневреність.

Воротарські рукавиці Brave GK Rollfinger-офіційний інтернет-магазин Brave GK

Як знайти правильний розмір воротарських рукавиць

Тепер, коли ви знаєте, на що звертати увагу при виборі воротарських рукавиць, прийшов час вибрати найбільш підходящий для вас розмір. Використовуйте рулетку, щоб виміряти окружність найширшої частини вашої руки, без урахування довжини пальців. Для більшості це повинно бути нижче, ніж закінчення мізинця, і початок великого пальця.

Округліть це число до найближчого цілого. Додайте 1 сантиметр до округленого числа, і ви отримаєте розмір своїх воротарських рукавиць. Наприклад, якщо виміряна довжина становить 6,75, ви округляти до 7. Додайте 1 щоб визначити, що розмір вашої рукавиці дорівнює 8.