Розвиток жіночого футболу: історія і перспективи

Професійні воротарські рукавиці Brave GK Courage White Ирина Санина - інтернет магазин Brave GK

Світ навколо нас змінюється з неймовірною швидкістю. Різноманітні метаморфози стосуються всіх сфер життя людини, починаючи від соціальних аспектів і закінчуючи мистецтвом, міжнародною політикою і спортом. Сучасне суспільство сміливо говорить про рівність, справедливість і руйнує стереотипи. За останні кілька років кардинальні зміни торкнулися і прав жінок, зокрема, спортсменок..

В недалекому минулому спортивні журналісти та експерти приділяли набагато більше уваги зовнішності та особистому життю професійних спортсменок, ніж їхнім досягненням і перемог. Це твердження стосується більшості видів спорту і футболу теж.

Ще на початку 1970-х футбол сприймали як абсолютно чоловічий вид спорту, незважаючи на перші спроби організувати жіночий чемпіонат, які мали місце ще на початку 20-х у Великобританії. Але футбольна асоціація заборонила жінкам проводити матчі на своїх полях, заборона була знята лише в 1971 році. А перша кваліфікована міжнародна гра між жіночими футбольними командами відбулася у французькому Азбруці в квітні того ж року, між футболістками Мексики та Нідерландів.

Професійні воротарські рукавиці Brave GK Phantome Pink Ирина Санина - інтернет магазин Brave GK

Перші офіційні змагання по футболу серед жінок – 1982 рік

В рамках Чемпіонату Європи жіночий футбол дебютував в 1982-му році. І вже з 1996 року жіночий футбол офіційно став однією з дисциплін на Олімпійських іграх. На жіночий чемпіонат світу в 1999 році було продано рекордну кількість квитків – 1 194 221 штук. Це була найбільша кількість глядачів за всю історію жіночих змагань. Після цього матчу жіночий футбол почав стрімко набирати популярність. Але проблеми в жіночому футболі стосувалися не лише гри і проблем її легалізації, але також форми та екіпіровки, в якій грали футболістки.

Професійні воротарські рукавиці Brave GK Rain Pro Ирина Санина - інтернет магазин Brave GK

Поява жіночого екіпірування для футболу

Професійні воротарські рукавиці Brave GK Unique White Exclusive Ирина Санина - інтернет магазин Brave GK

"Футболістки повинні носити вузькі шорти і футболки з глибоким вирізом. Так жіночий футбол буде виглядати більш жіночно", - коментар Йозефа Блаттера, президента ФІФА, який став апофеозом абсурдності і несправедливості ставлення до жінок в спорті.

Цілком очікувано, що його коментар був сприйнятий в негативному світлі, і ідея залишилася лише ідеєю. Але у вересні 2008-го року жіноча команда Нідерландів FC de Rakt DA1 замінила звичний набір з шортів і джерсі на спідниці та облягаючі футболки. Ця практика так і не стала масовим трендом.

На окрему увагу заслуговує все ще актуальне питання екіпіровки футболісток. Так, голкіперам в жіночому футболі все ще доводиться купувати рукавиці з чоловічих і дитячих колекцій. Спеціалізованих воротарських рукавиць, саме для жінок, на ринку просто не існує.

Професійні воротарські рукавиці Brave GK Unique Fury 2.0 Yellow Ирина Санина - інтернет магазин Brave GK

Ідея створення жіночих воротарських рукавиць Brave GK

Інтернет і медіа нового покоління говорять мовою фемінітивів, чоловіки все частіше з задоволенням обирають "жіночі" професії, а сучасні дівчата виходять на футбольне поле, що змагатися на рівних з протилежною статтю.

Спостерігаючи за розвитком українського футболу, ми все частіше помічаємо жінок, які не тільки дивляться футбол, але хочуть в нього грати і будують свою кар'єру в професійному спорті. Саме тому ми вирішили підтримати всіх цих сміливих дівчат на шляху до їх мрії та створити спеціальні воротарські рукавиці для жінок воротарів.

Професійні воротарські рукавиці Brave GK Courage Black Ирина Санина - інтернет магазин Brave GK

При розробці серії професійних воротарських рукавичок для жінок, фахівці Brave GK враховували всі - особливості анатомії руки, рухів і навіть то, наскільки жіночі пальці більш гнучкі, ніж чоловічі.

"Все ще важко повірити, що екіпірування зроблене саме таким, яким я хочу його бачити. Коли я грала в юнацьких командах, мені часто доводилося носити чоловічу форму і рукавиці - мій брат, який теж грав у футбол, віддавав щось зі свого. Але зараз жіночий футбол популяризується, виробники спортивного екіпірування повинні орієнтуватися на це. І я дуже рада, що саме український бренд став першим на ринку жіночих воротарських рукавиць", - говорить одна з дівчат воротарів, які допомагали Brave GK в створенні жіночої лінійки рукавиць.

Для того, щоб адаптувати технології під потреби жінок голкіперів, ми провели кілька сотень тестів і відпрацювали близько 10 прототипів для кожної пари рукавиць. В результаті всіх модифікацій, воротарські рукавиці з жіночої колекції матимуть більш вузький манжет, ущільнену посадку, а також поліпшену ступінь рухливості конструкції. У лінійку увійдуть жіночі Brave GK Skill, Winner, Unique, Courage і кілька абсолютно нових моделей.

Професійні воротарські рукавиці Brave GK Work Hard Ирина Санина - інтернет магазин Brave GK

Нова Колекція