Історія створення воротарських рукавиць

Історія створення воротарських рукавиць

Зараз неможливо уявити сучасних голкіперів без необхідної спортивної екіпіровки і вже тим більше без воротарських рукавиць. Важко повірити, що до 1970 року воротарі майже не носили рукавиці, надягаючи їх виключно в непогоду. У цій статті ми розповімо про створення перших воротарських рукавиць та модернізації, яких вони зазнали.

Перші запатентовані воротарські рукавиці

Перші рукавиці воротарів-офіційний інтернет-магазин Brave GK

Сучасні футбольні рукавиці забезпечують воротареві додатковий захист рук і пальців. Вже понад століття футбольні воротарі використовують свої руки, щоб ловити, блокувати і відбивати м'ячі противника від воріт своєї команди. Для простого глядача носіння рукавиць здається дуже логічним. Тому, дивно, що носіння захисних рукавиць — явище відносно недавнє.

Британський виробник футбольних м'ячів на ім'я Вільям Сайкс отримав патент на пару шкіряних воротарських рукавиць в 1885 році, згідно з даними Німецького бюро патентів. Дизайн рукавиць включав в себе шар каучуку з Індії для захисту і пом'якшення ударів.

Сайкс, очевидно, був передовим винахідником, оскільки пройшло ще понад півстоліття, поки воротарі не стали регулярно носити рукавиці. Однак містер Сайкс ніколи не запускав їх в масове виробництво. Компанія Reusch, заснована в 1934 році, вважається першим виробником, який почав масово випускати рукавиці для воротарів.

Воротарські рукавиці в історії футболу

Воротарі зазвичай не носили рукавиці на початку 1900—х років. В оригінальних «Правилах гри» 1863 року немає згадок про рукавиці, тому воротар не порушив би ніяких правил, якби хотів тримати руки в теплі. Хоча, існує ймовірність того, що деякі воротарі носили вовняні або садові рукавиці, немає ніяких свідоцтв того, що вони це робили.

Рукавиці для воротарів в 1940—х

Історія воротарських рукавиць-офіційний інтернет-магазин Brave GK

Тому, аргентинський воротар Амадео Каррізо був першим голкіпером, який, як відомо, носив рукавиці. Каррізо виступав за аргентинський футбольний клуб River Plate в 1940—х і 1950—х роках. Аргентинець був піонером, що допомагав створювати нові стратегії гри для голкіперів того часу. Рукавиці Каррізо були зроблені з бавовни, що не було ефективно, оскільки вони вбирали воду і робили рукавиці слизькими. Крім того, у цих рукавиць була низька амортизація, тому вони погано захищали руки.

Воротарські рукавиці в 1960—х

Використання воротарських рукавиць стало більш поширеним в кінці 1960—х і на початку 1970—х років, але багато воротарів носили їх тільки за вологих умов. Крім того, відсутність спеціалізованих виробників рукавиць для воротарів означало, що деякі з кращих голкіперів тієї епохи все ще грали в садових рукавицях.

В середині шістдесятих бренд Stanno випустив перші рукавиці, які нагадують сучасні. Це були шкіряні рукавиці з гумовими вставками, щоб збільшити зчеплення.

Перше серійне виробництво рукавиць в 1970—х

Рукавиці воротарів 70х років-офіційний інтернет-магазин Brave GK

Гордон Бенкс, легендарний воротар збірної Англії, почав використовувати воротарські рукавиці в якості експерименту на чемпіонаті світу з футболу в Мексиці 1970 року, повідомляє архів Британської асоціації рукавиць. Вони були схожі на рукавиці Каррізо, оскільки були тонкими, але більше були схожі на садові рукавиці і мали краще зчеплення. Протягом цього періоду великі воротарі, такі як Алекс Степні і Пет Дженнінгс, взагалі не носили рукавиці.

Також, 1970—ті роки стали поворотним моментом у всій історії рукавиць для воротарів. У міру того, як рукавиці ставали все більш популярними, попит на спеціальні воротарські рукавиці збільшувався.

Такі виробники, як Stanno, Reusch, Uhlsport і Sondico, несподівано виявили, що їх рукавиці користуються попитом як у любителів, так і у професійних воротарів. Рукавиці були простими, але пропонували більш надійний захист і зчеплення з м'ячем — два ключові принципи сучасного дизайну воротарських рукавиць.

Воротарські рукавиці з латексу в 1980—х і 90—х

Рукавиці воротарів в 80х-офіційний інтернет-магазин Brave GK

До 1980—х років воротарські рукавиці стали основним елементом футбольного спорядження. Виробники стали більше вивчати свої розробки, особливо з точки зору зчеплення. Вони експериментували з махровою тканиною, покриттям для настільного тенісу і латексною піною. Рукавиці воротарів з латексної піни незабаром потрапили в серійне виробництво світових брендів.

Протягом багатьох років виробники працювали над поліпшенням обробки латексної піною, щоб створити ще більш липкі, довговічні і універсальні формули для воротарських рукавиць.

Сучасні воротарські рукавиці

Сучасні рукавиці воротарів Brave GK-офіційний інтернет-магазин Brave GK

Технологія виробництва воротарських рукавиць значно розвинулася з 1980—х років. Обробка латексною піною дозволила отримати більш липкі і міцні рукавиці, в той час як різні бренди, додали власні розробки в область виробництва рукавиць.

Тепер воротарі можуть вибирати між рукавицями з різним кроєм, дизайном і типами швів. Як і у випадку створення футбольного взуття, інновації в індустрії виробництва рукавиць для воротарів дозволили створити широкий спектр моделей і стилів. Тому вибрати рукавиці для воротаря стало набагато складніше, ніж купити хорошу пару садових рукавиць.

Одним з останніх нововведень стало додавання ще одного шару латексу — на цей раз всередині рукавиці воротаря, створюючи поверхню латексу між руками воротаря і рукавицями. Це допомагає запобігти ковзанню рукавиць на руках воротарів під час гри. Найменше прослизання рукавиць може зіграти вирішальну роль, а внутрішній латекс дійсно допомагає закріпити рукавиці на руках.

В останнє десятиліття також було запатентовано крій «rollfinger». На даний момент це одні з найпопулярніших рукавиць. Такі воротарських рукавиці зазвичай здаються більш об'ємними через додаткову латексну піну між пальцями. Також, попитом користуються рукавиці для воротарів з додатковим захистом для пальців.

Сучасні рукавиці стали більш довговічними завдяки використанню високоякісного латексу, не кажучи вже про липкі долоні для додаткового зчеплення. Нові види крою та фіксації надали ще більший вибір, набагато більший, ніж могли собі уявити воротарі 1970—х років.